Peugeot 3008 II 1.6 PureTech 180Stage 1 chiptuning
De Peugeot 3008 II 1.6 PureTech 180 heeft een viercilinder 1598 cc turbobenzine met originele 133 kW. Dit is een ander motorblok dan de 1.2 PureTech en geen plug-inhybride.
Origineel RDW-vermogen181 pk
Stage 1 volgens publicaties215–220 pk
Stage 1-koppel volgens publicaties300 Nm
Mogelijke toename volgens bronnen34–39 pk
Indicaties uit externe publicaties. Geen NoordTune-meting, ECU-goedkeuring of gegarandeerd resultaat.
VERSCHILLEN TUSSEN UITVOERINGEN
Welke uitvoering hoort bij deze gegevens?
De beoordeelde toepassing betreft RDW-type M uit 2020 met 133 kW en uitsluitend niet-hybride benzineaandrijving.
Peugeot 3008 · RDW-type M
Eerste toelating 2020
Oorspronkelijk vermogen
133 kW · 181 pk
Motorinhoud en cilinders
1598 cc · 4 cilinders
Brandstof
Benzine
Gepubliceerd fabriekskoppel*
250 Nm
Stage 1-vermogen (indicatief)
215–220 pk
Stage 1-koppel (indicatief)
300 Nm
*RDW registreert niet voor elke auto het fabriekskoppel. De Nm-referentie is beoordeeld op basis van gepubliceerde motorbronnen; aanbieders kunnen daarin verschillen.
MOTORCODE, ECU EN TRANSMISSIE
Wat controleren we vóór chiptuning?
Verifieer de EP6-motorcode, 1598 cc, GPF, ECU-software, ontsteking, koeling en EAT-transmissie. De hogere gepubliceerde koppelwaarden zijn referenties, geen toestemming om automaatlimieten te overschrijden.
01Motor en originele fabrieksuitvoering
Exacte motorcode, brandstof, motorgeneratie en registratiedata vergelijken met het profiel.
02ECU en transmissie
De geïnstalleerde software, ECU-variant en koppellimiet van handbak, DSG, CVT of automaat controleren.
03Staat en wettelijke eisen
Onderhoud, foutcodes, temperaturen en originele emissievoorzieningen beoordelen; DPF, GPF, SCR en AdBlue blijven intact.
VEELGESTELDE VRAGEN
Vragen over deze motoruitvoering
Waarom zegt de RDW-omrekening ongeveer 181 pk?
Het originele getal is 133 kW; 180 pk is de commerciële motoraanduiding. Het kleine afrondingsverschil verandert de motoridentiteit niet.
Kan ik de cijfers van een 3008 1.2 PureTech gebruiken?
Nee. De 1.6 heeft een andere cilinderinhoud, turbo en afstelling. De Stage 1-bronnen zijn specifiek voor dit viercilinderprofiel.
TRANSPARANTE HERKOMST
Onafhankelijke publicaties voor Stage 1
Deze motorconfiguratie is alleen gepubliceerd na controle van meerdere tuneraanbieders. Alle cijfers blijven illustratief; bronwaarden zijn niet bij NoordTune op de testbank gemeten.
Gebruik je kenteken voor de voertuiggegevens. Daarna kan NoordTune de werkelijke motor, ECU en versnellingsbak bevestigen. Stage 2 en Stage 3 vallen buiten deze numerieke Stage 1-bronreferenties.