RDW-VERMOGEN · MOTORGENERATIE · STAGE 1-BRONNEN

Škoda Octavia III 5E 1.4 TSI 140Stage 1 chiptuning

De derde generatie Škoda Octavia 5E werd ook geleverd met de 1.4 TSI 140 pk van 103 kW en 1395 cc. Deze EA211/CHPA-motorgeneratie verschilt wezenlijk van de eerdere Octavia II/1Z 1.4 TSI 122, hoewel beide in advertenties simpelweg 1.4 TSI worden genoemd. Dit profiel beperkt zich tot de afzonderlijk gecontroleerde 140 pk-uitvoering.

Voorbeeldfoto van de Škoda Octavia III 5E 1.4 TSI 140-generatie, geen NoordTune-realisatie
Illustratieve generatiefoto, geen NoordTune-realisatie. Foto: Dinkun Chen · CC BY-SA 4.0 · licentie.
Origineel RDW-vermogen140 pk
Stage 1 volgens publicaties170–180 pk
Stage 1-koppel volgens publicaties300–320 Nm
Mogelijke toename volgens bronnen30–40 pk

Indicaties uit externe publicaties. Geen NoordTune-meting, ECU-goedkeuring of gegarandeerd resultaat.

VERSCHILLEN TUSSEN UITVOERINGEN

Welke uitvoering hoort bij deze gegevens?

De gebruikte bronnen behandelen uitsluitend Octavia III/5E pre-facelift 1.4 TSI 140 met RDW-cohorten 2013–2015. De oudere 1Z 122 pk, latere 150 pk EA211 en 1.4 TGI/G-TEC hebben andere RDW-waarden en krijgen geen automatisch overgenomen vermogen.

Skoda Octavia · RDW-type 5E

Eerste toelating 2013–2015
Oorspronkelijk vermogen
103 kW · 140 pk
Motorinhoud en cilinders
1395 cc · 4 cilinders
Brandstof
Benzine
Gepubliceerd fabriekskoppel*
250 Nm
Stage 1-vermogen (indicatief)
170–180 pk
Stage 1-koppel (indicatief)
300–320 Nm

*RDW registreert niet voor elke auto het fabriekskoppel. De Nm-referentie is beoordeeld op basis van gepubliceerde motorbronnen; aanbieders kunnen daarin verschillen.

MOTORCODE, ECU EN TRANSMISSIE

Wat controleren we vóór chiptuning?

Controleer de RDW-aanduiding 5E, origineel 103 kW en 1395 cc, en bevestig de werkelijk gemonteerde CHPA-motor, ECU, koeling en brandstofkwaliteit. Handbak en DSG stellen verschillende eisen aan koppel en thermische belasting. Let erop dat de opvolgende 1.4 TSI 150 pk en de CNG G-TEC niet onder dit bronmateriaal vallen.

01Motor en originele fabrieksuitvoering

Exacte motorcode, brandstof, motorgeneratie en registratiedata vergelijken met het profiel.

02ECU en transmissie

De geïnstalleerde software, ECU-variant en koppellimiet van handbak, DSG, CVT of automaat controleren.

03Staat en wettelijke eisen

Onderhoud, foutcodes, temperaturen en originele emissievoorzieningen beoordelen; DPF, GPF, SCR en AdBlue blijven intact.

VEELGESTELDE VRAGEN

Vragen over deze motoruitvoering

Heeft een Octavia 5E 1.4 TSI 140 dezelfde Stage 1 als de 150 pk-versie?

Nee. Het uitgangsvermogen van de onderzochte 140 is 103 kW. De latere 150 pk-motor gebruikt een andere fabrieksafstelling en mogelijk andere onderdelen of ECU-firmware. Gebruik daarom uitsluitend de brongegevens die bij de 103 kW-uitvoering passen.

Mag ik de hoge Nm-waarde uit een Octavia-tuningcatalogus overnemen?

Niet zonder diagnose. De gehanteerde 300–320 Nm is een externe Stage 1-range, geen individuele transmissiegoedkeuring. De ECU, mogelijke DSG en staat van het voertuig bepalen of een lagere waarde of een ander advies passend is.

TRANSPARANTE HERKOMST

Onafhankelijke publicaties voor Stage 1

Deze motorconfiguratie is alleen gepubliceerd na controle van meerdere tuneraanbieders. Alle cijfers blijven illustratief; bronwaarden zijn niet bij NoordTune op de testbank gemeten.

NOORDTUNE.NL

Wat kan er met jouw exacte auto?

Gebruik je kenteken voor de voertuiggegevens. Daarna kan NoordTune de werkelijke motor, ECU en versnellingsbak bevestigen. Stage 2 en Stage 3 vallen buiten deze numerieke Stage 1-bronreferenties.

Vergelijk alle beoordeelde motorvarianten van Skoda Octavia II 1Z en III 5E Terug naar alle Stage 1-motoren
Škoda Octavia III 5E 1.4 TSI 140 Stage 1 | NoordTune