RDW-VERMOGEN · MOTORGENERATIE · STAGE 1-BRONNEN

Škoda Octavia II 1Z 1.4 TSI 122Stage 1 chiptuning

De Škoda Octavia II facelift van de 1Z-generatie heeft in deze beoordeling een 1.4 TSI met 1390 cc en 90 kW, meestal aangeduid als 122 pk. Dit is een EA111-turbobenzinemotor en niet dezelfde motor als de latere Octavia III/5E 1.4 TSI 140. De onafhankelijke Stage 1-referenties gelden voor de specifieke oudere CAXA-familie.

Origineel RDW-vermogen122 pk
Stage 1 volgens publicaties140–155 pk
Stage 1-koppel volgens publicaties240–270 Nm
Mogelijke toename volgens bronnen18–33 pk

Indicaties uit externe publicaties. Geen NoordTune-meting, ECU-goedkeuring of gegarandeerd resultaat.

VERSCHILLEN TUSSEN UITVOERINGEN

Welke uitvoering hoort bij deze gegevens?

Alleen de Octavia II 1Z facelift met 1390 cc, 90 kW, benzine en onderzochte eerste toelatingen van 2009–2013 hoort bij dit profiel. De Octavia III 5E met 1395 cc en 103 kW, de 150 pk EA211 en G-TEC aardgas hebben andere technische voorwaarden.

Skoda Octavia · RDW-type 1Z

Eerste toelating 2009–2013
Oorspronkelijk vermogen
90 kW · 122 pk
Motorinhoud en cilinders
1390 cc · 4 cilinders
Brandstof
Benzine
Gepubliceerd fabriekskoppel*
200 Nm
Stage 1-vermogen (indicatief)
140–155 pk
Stage 1-koppel (indicatief)
240–270 Nm

*RDW registreert niet voor elke auto het fabriekskoppel. De Nm-referentie is beoordeeld op basis van gepubliceerde motorbronnen; aanbieders kunnen daarin verschillen.

MOTORCODE, ECU EN TRANSMISSIE

Wat controleren we vóór chiptuning?

Controleer bij deze Octavia eerst type 1Z, de werkelijke CAXA-motorcode, Bosch MED17.5.x ECU en de onderhoudsgeschiedenis van de distributieketting. De capaciteit van handbak, koppeling of DSG DQ200 met droge koppeling kan een lagere veilige koppellimiet opleveren dan een extern gepubliceerde piekwaarde. Ook koeling, ontsteking en brandstofkwaliteit tellen mee.

01Motor en originele fabrieksuitvoering

Exacte motorcode, brandstof, motorgeneratie en registratiedata vergelijken met het profiel.

02ECU en transmissie

De geïnstalleerde software, ECU-variant en koppellimiet van handbak, DSG, CVT of automaat controleren.

03Staat en wettelijke eisen

Onderhoud, foutcodes, temperaturen en originele emissievoorzieningen beoordelen; DPF, GPF, SCR en AdBlue blijven intact.

VEELGESTELDE VRAGEN

Vragen over deze motoruitvoering

Waarom is de 1.4 TSI uit de Octavia 1Z niet dezelfde als de 5E?

De oudere 1Z gebruikt de 1390 cc EA111 en 90 kW origineel; de latere 5E in dit onderzoek heeft 1395 cc en 103 kW met een andere motorgeneratie. Daardoor verschillen ook de ECU, distributie en Stage 1-bronnen.

Kan de DSG van mijn Octavia 1Z alle gepubliceerde extra Nm aan?

Dat volgt niet uit de motorpublicatie. Het type DSG, droge koppelingen, onderhoudstoestand en TCU-software moeten worden gecontroleerd. De aangegeven Stage 1-range is een externe referentie en geen goedkeuring voor de aanwezige transmissie.

TRANSPARANTE HERKOMST

Onafhankelijke publicaties voor Stage 1

Deze motorconfiguratie is alleen gepubliceerd na controle van meerdere tuneraanbieders. Alle cijfers blijven illustratief; bronwaarden zijn niet bij NoordTune op de testbank gemeten.

NOORDTUNE.NL

Wat kan er met jouw exacte auto?

Gebruik je kenteken voor de voertuiggegevens. Daarna kan NoordTune de werkelijke motor, ECU en versnellingsbak bevestigen. Stage 2 en Stage 3 vallen buiten deze numerieke Stage 1-bronreferenties.

Vergelijk alle beoordeelde motorvarianten van Skoda Octavia II 1Z en III 5E Terug naar alle Stage 1-motoren
Škoda Octavia II 1Z 1.4 TSI 122 Stage 1 | NoordTune